Valencia-Monaco 3-1: Pašalić zabio gol kojim je dao nadu svojoj momčadi

Hrvatski veznjak upisao se u strijelce u četvrtoj minuti drugog poluvremena

Monaco's Croatian midfielder Marco Pasalic celebrates after scoring during the UEFA Champions League playoff football match between Valencia CF vs AS Monaco FC at the Mestalla stadium in Valencia on August 19, 2014.  AFP PHOTO/ BIEL ALINO

Nogometaši Monaca trebat će nadoknaditi dva pogotka zaostatka u uzvratu, nakon što su u srijedu na gostovanju u Valenciji poraženi 3-1 u prvoj utakmici 4. pretkola Lige prvaka. Hrvatskog reprezentativnog vratara Danijela Subašića svladali su Rodrigo (4), Parejo (59) i Feghouli (86), a gol nade za klub iz Kneževine postigao je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić u 49. minuti.

Srna i Eduardo

Veliki korak prema Ligi prvaka napravio je ukrajinski Šahtar koji je s 1-0 slavio protiv Rapida u Beču. Pobjednički pogodak postigao je Marlos u 44. minuti. Kapetan hrvatske reprezentacije i Šahtara Darijo Srna igrao je cijelu utakmicu i zaradio žuti karton, a bivši reprezentativac Eduardo da Silva ušao je u 80. minuti.

Celtic je na poluvremenu u Glasgowu vodio 2-0 protiv Malmoa pogocima Griffithsa (3) i Bittona (10). Griffiths je u 62. minuti donio domaćima vodstvo 3-1, koje su Škoti držali do 5. minute sučeve nadoknade. Tada su Šveđani zahvaljujući dvostrukom strijelcu Bergetu stigli do obećavajućeg, minimalnog poraza (2-3).

Basel je na svom stadionu do šeste minute sučeva vremena držao vodstvo 2-1, a onda ih je šokirao Zehavi (31, 90+6), dvostruki strijelac za Maccabi iz Tel Aviva te postavio konačnih 2-2. Za Švicarce su pogotke postigli Delagado (39) i Embolo (88).

Uzvratne utakmice na rasporedu su u utorak, 25. kolovoza.