Veliki derbi južnoameričkih nogometnih velesila završio remijem

Brazil je trenutačno četvrti na ljestvici, dok je Argentina bez ijedne pobjede na devetom mjestu

Veliki derbi 3. kola južnoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji 2018. između Argentine i Brazila u Buenos Airesu okončan je remijem 1-1 (1-0). Argentina je povela golom Ezequiela Lavezzija u 34-toj minuti, a u 58-oj minuti poravnao je Lucas Lima .

Nakon tri kola Brazil je četvrti na ljestvici s četiri boda, dok je Argentina i dalje bez pobjede, te je deveta s dva boda. U drugom susretu večeri Peru je na svom terenu svladao Paragvaj sa 1-0 (1-0) pogotkom Jeffersona Farfana i tako ostvario prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama.

Na vrhu ljestvice Ekvador

FBL-WC-2018-ARG-BRA

Peru se tako izjednačio na sedmom mjestu s Bolivijom s tri boda, a Paragvaj je peti s četiri boda. Na vrhu je Ekvador s maksimalnih devet bodova ispred Čilea koji ima sedam i Urugvaja sa šest bodova. Izravni plasman na SP izborit će četiri prvoplasirane reprezentacije, dok je petoplasirana u dodatne kvalifikacije protiv pobjednika oceanijske zone.