Rakitić odigrao sjajnu utakmicu u Bjelorusiji, zabio je dva gola za Barcu

Rakitić je pogodio u 49., a potom i u 65. minuti ogleda s BATE Borisovom

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić upisao se na listu strijelaca za Barceloninu momčad. Na gostovanju kod BATE Borisova u utakmici 3. kola Lige prvaka, hrvatski veznjak zabio je za 1-0.

Ušao je Rakitić u igru s klupe za pričuve u 17. minuti umjesto Sergija Roberta, a do pogotka u 49. sudjelovao je u igri momčadi koja do poluvremena nije imala niti jednu prijetnju prema svojem golu, a uputila je 13 udaraca prema suparničkim vratima. Od toga sedam u okvir.

Promjena rezultata stigla je ubrzo nakon poluvremena. Puknuo je hrvatski reprezentativac s nekih 18 metara, a jak udarac poslao je loptu pod gredu gola domaćeg vratara.

Samo petnaestak minuta kasnije Rakitić je ponovno strijelac. Sjajna asistencija Neymara, koji je poslužio hrvatskog veznjaka i kod prvoga gola, izbacila je Rakitića pred suparnička vrata, pred kojima on prvo smiruje loptu, a potom je i prebacuje preko istrčalog domaćeg golmana.

Rakitić je dvostruki strijelac posljednji puta bio još u Sevilli. Zabio je dva puta u listopadu 2013. godine u 3-7 porazu svoje momčadi od madridskog Reala.

Samo su dvojica Barceloninih nogometaša prije Rakitića u Ligi prvaka zabila dva pogotka a da su u ogled ušla s klupe za pričuve. Godine 2008. u tome je uspio Lionel Messi, a 2012. Cristian Tello.