Rooney se izjednačio sa Sir Bobbyjem Charltonom, ali mu izbornik nije dao da ga i prestigne

Napadač Manchester Uniteda je protiv San Marina postigao 49. pogodak za Englesku

England Wayne Rooney (R) vies with Slovenia's Ales Mertelj (L) during the Euro 2016 qualifying football match between Slovenia and England  at the Stozice  stadium in Ljubljana on June 14,2015.AFP PHOTO/SAMUEL KUBANI

Wayne Rooney, napadač engleske nogometne reprezentacije i Manchester Uniteda, pogotkom iz jednaesterca protiv San Marina izjednačio se sa Sir Bobbyjem Charltonom po broju pogodaka za reprezentaciju – 49.

U subotu je Rooney postigao u 13. minuti pogodak za vodstvo Engleza 1-0, ali ga je izbornik Roy Hodgson zamijenio u 58. minuti pri rezultatu 3-0.

Utakmica je završila pobjedom Engleske 6-0.