Sevilla pobijedila Real Madrid i omogućila Barceloni da ostane na čelu ljestvice

Modrić je odigrao svih 90, a Kovačić ni minute

Real Madrid's Welsh forward Gareth Bale (L) vies with Sevilla's Polish midfielder Grzegorz Krychowiak (R) during the Spanish league football match Sevilla FC vs Real Madrid CF at the Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Sevilla on November 8, 2015.   AFP PHOTO/ CRISTINA QUICLER

Sevilla je na svojem terenu svladala madridski Real 3-2 i tako omogućila najvećem rivalu Kraljevskog kluba Barceloni da nakon 11 odigranih kola zadrži prvo mjesto na tablici. Katalonci sada imaju 27 bodova, a Real tri manje. Sevilla poslije ovog trijumfa ima 15 bodova i napredovala je na deseto mjesto ljestvice.

Hrvatski reprezntativac Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Real Madrid, a Mateo Kovačić nije ulazio s klupe za pričuve.

Raspad bez Ramosa

Real je dobro započeo utakmicu i poveo nakon 22 minute golom Sergija Ramosa. No, kapetan ubrzo je zbog ozljede morao napustiti igru, a Sevilla je pred svojim navijačima u potpunosti nadigrala Real. Prvo je izjednačila 36. minuti golom Immobilea, a nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu je povela preko Evera Banege.

Svoje vodstvo je povećala 15 minuta prije kraja, a gol je postigao Fernando Llorente. Real je u završnici smanjio preko Jamesa Rodrigueza, ali nije uspio izboriti pozitivan rezultat pa je prvo mjesto zauzela Barcelona koja je u ranijem terminu uvjerljivo svladala Villarreal.