Torino slavio protiv Juventusa nakon 20 godina, Pirlo zabio iz slobodnjaka

Lazio je propustio priliku pobjeći Romi u borbi za izravan plasman u Ligu prvaka

Torino's players celebrate with supporters at the end of the Italian Serie A football match between Torino and Juventus on April 26, 2015 at the "Olympic Stadium" in Turin.  AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO

U derbiju 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino je pobijedio Juventus 2-1 ostvarivši prvu pobjedu protiv gradskog suparnika u posljednjih 20 godina. Posljednji put Torino je bio bolji od Juventusa 1995. godine kada je pobijedio također rezultatom 2-1. Nakon toga ‘Stara dama’ je nanizala 17 utakmica bez poraza u gradskom derbiju ostvarivši pritom 13 pobjeda.

Juventus je poveo golom Andrea Pirla iz slobodnog udarca u 35. minuti, a izjednačio je u posljednjim trenucima prvog dijela Matteo Darmian. Pobjedu Torinu donio je Fabio Quagliarella u 57. minuti.

Lazio propustio priliku za bijeg Romi

Lazio je odigrao 1-1 protiv Chieva propustivši priliku pobjeći Romi u borbi za drugo mjesto i direktan plasman u Ligu prvaka. Lazio je poveo golom Miroslava Klosea u 45. minuti, a izjednačio je Alberto Paloschi (75).

Torino's players celebrate at the end of the Italian Serie A football match Torino vs Juventus on April 26, 2015 at the "Olympic Stadium" in Turin. Torino won the match 2-1.  AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO
Slavlje nogometaša Torina AFP

Verona je pobijedila Sassuolo 3-2 premda je od 18. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Rafael. Strijelci za Veronu bili su Juan Ignacio Gomez (30) i Luca Toni (63, 71) koji je sa 17 golova drugi strijelac Serie A. Toni je zabio tek gol manje od vodećeg strijelac Carlosa Teveza.

laz1_all by korabia2

Strijelci za Sassuolo bili su Vangelis Moras (35-ag) i Antonio Floro Flores (89). Šime Vrsaljko nije nastupio za goste. Genoa je bila uvjerljiva protiv Cesene 3-1, dok je Parma pobijedila Palermo 1-0.

Na ljestvici vodi Juventus sa 73 boda, Lazio je drugi sa 59 bodova, a treća je Roma sa 58 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Cesena (23), Cagliari (21) i Parma (16).

Rezultati

Genoa – Cesena 3-1 (Bertolacci 38, Perotti 45+3-11m, Pavoletti 53 / Carbonero 69)

Lazio – Chievo 1-1 (Klose 45+1 / Paloschi 75)

Torino – Juventus 2-1 (Darmian 45, Quagliarella 57 / Pirlo 35)

Parma – Palermo 1-0 (Nocerino 22-11m)

Verona – Sassuolo 3-1 (Gomez 30, Toni 63,71 / Moras 35-ag, Floro Flores 89)

Atalanta – Empoli 2-2 (Gomez 43, Denis 90+3 / Saponara 41, Maccarone 60)