Uzbudljiva večer na Anfieldu. Joe Allen u posljednjim trenucima utakmice donio je Liverpoolu bod protiv Arsenala (3-3)

Leicester se pobjedom 1-0 na gostovanju kod Tottenhama izjednačio s Arsenalom na vrhu

Liverpool's Welsh midfielder Joe Allen (2L) celebrates with teammates after scoring during the English Premier League football match between Liverpool and Arsenal at Anfield stadium in Liverpool, north-west England on January 13, 2016.
AFP PHOTO / PAUL ELLIS
RESTRICTED TO EDITORIAL USE. NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR 'LIVE' SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 75 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS. / AFP / PAUL ELLIS

Nakon odlične utakmice u utorak navečer između Newcastle Uniteda i Manchester Uniteda (3-3), 21. kolo Premier lige u srijedu je donijelo još bolji i uzbudljiviji dvoboj, onaj između Liverpoola i Arsenala.

U prvih 25 minuta gledatelji su vidjeli čak četiri pogotka. Brazilac Roberto Firmino doveo je Liverpool u vodstvo u 10. minuti, ali Arsenal je uspio izjednačiti četiri minute kasnije preko Aarona Ramseyja. U 19. Firmino prekrasnim pogotkom opet dovodi domaćine u vodstvo, ali Olivier Giroud izjednačava u 25. minuti. Osim pogodaka, u prvom dijelu vidjeli smo nekoliko odličnih akcija koje su završavale izbacivanjem lopte sa gol crte ili obranama vratara.

Isplatile se Kloppove izmjene

I nastavak je donio odličan nogomet. Arsenal je poveo pogotkom Girouda u 55. minuti. Trener domaćih Klopp u posljednjih je 25 minuta napravio tri izmjene, a ona iz 82. minute (Joe Allen umjesto Emrea Cana) mu je donijela bod u ovom dvoboju u kojem su najviše mogli uživati neutralni promatrači, bez prevelikog stresa zbog promjene rezultata.

U posljednjim trenucima utakmice Allen je pogotkom donio bod Liverpoolu, a Arsenal je izgubio samostalnu poziciju na vrhu Premier lige. Leicester (Andrej Kramarić nije bio u sastavu) je slavio 1-0 kod Tottenhama, te se bodovno izjednačio s momčadi Arsenea Wengera.

Chelsea samo 2-2 kod kuće s WBA

Manchester City je na svom Etihadu dominirao protiv Evertona, ali je završilo 0-0. Kiksao je i Chelsea odigravši 2-2 protiv WBA-a na Stamford Bridgeu. Sunderland je u derbiju začelja na gostovanju pobijedio Swansea City 4-2, a trostruki strijelac bio je Jermain Defoe.

Rezultati 21. kola: Chelsea – WBA 2-2, Manchester City – Everton 0-0, Southampton – Watford 2-0, Stoke – Norwich 3-1, Swansea – Sunderland 2-4, Tottenham – Leicester 0-1, Liverpool – Arsenal 3-3.

Poredak: Arsenal i Leicester po 43 boda, Manchester City 40, Tottenham 36, West Ham 35, Manchester United 34…