Jamie Vardy je u subotu ispisao povijest Premierlige a ovdje se možete prisjetiti svih golova iz rekordnog niza

Vardy je prvi nogometaš koji je zabio na 11 uzastopnih utakmica Premierlige

Leicester City's English striker Jamie Vardy celebrates after scoring during the English Premier League football match between Leicester City and Manchester United at the King Power Stadium in Leicester, central England on November 28, 2015.  AFP PHOTO / OLI SCARFF

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. / AFP / OLI SCARFF

Jamie Vardy postao je u subotu prvi nogometaš u povijesti Premierlige koji je postizao pogotke u jedanaest uzastopnih utakmica. Srušio je time rekord kojeg je 2003., kroz dvije sezone igrajući za Manchester United, postavio nizozemski napadač Ruud van Nistelrooy.

Baš u derbi utakmice protiv drugoplasiranog Uniteda Vardy je stigao do povijesnog pothvata i to na sljedeći način:

1. Bournemouth – Leicester 1-1 (29. kolovoza)

Riječ je o utakmici 4. kola u kojoj je Vardy realizirao jedanaesterac kojeg je i sam izborio. Osvojenim bodom klub je zadržao treću poziciju na ljestvici.

2. Leicester – Aston Villa 3-2 (13. rujna)

Domaćin je u potpunosti okrenuo utakmicu na svoju stranu nakon zaostatka 0-2, a Vardy je zabio za izjednačenje u 82. minuti. Nakon susreta Leicester je držao drugo mjesto ljestvice.

3. Stoke City – Leicester 2-2 (19. rujna)

Gol vrijedan boda zabio je Vardy u 69. minuti ogleda za bod momčadi nakon još jednog susreta u kojem su nadoknađivali manjak od dva pogotka. Pozicija na ljestvici – treće mjesto.

4. Leicester – Arsenal 2-5 (26. rujna)

Prvi i zasad jedini poraz u sezoni sastava kojeg s klupe vodi Claudio Ranieri. Vardy je bio dvostruki strijelac utakmice nakon što je zabio za uvodnu prednost svog sastava i za smanjenje rezultata na 2-4. Porazom je Leicester pao na šesto mjesto ljestvice.

5. Norwich – Leicester 1-2 (3. listopada)

Navodno je još u utakmici protiv Aston Ville zaradio Vardy puknuće dviju kosti u ručnome zglobu no već se dokazao kao teško zamijeniv pa je nastupio. I zabio s bijele točke u 28. minuti za 1-0 i četvrto mjesto ljestvice.

6. Southampton – Leicester 2-2 (17. listopada)

Ponovno je Leicester zaostajao dva gola i ponovno su stigli do boda. Vardy je zabio oba, a onaj vrijedan remija u sudačkoj nadoknadi utakmice nakon koje je momčad pala na petu poziciju.

“On nam je iznimno važan. Vjerujem u ovu momčad, kada smo u teškim situacijama dajemo više od sebe”, izjavio je nakon ogleda Ranieri.

7. Leicester – Crystal Palace 1-0 (24. listopada)

Zabio je Vardy jedini pogodak na utakmici i to prebacivanjem suparničkog vratara. Pozicija na ljestvici nije se mijenjala a Ranieri je izjavio:

“On je fantastičan, za njega je svaka lopta dobra. Imamo sjajan momčadski duh i ne predajemo se.”

8. West Bromwich – Leicester 2-3 (31. listopada)

Činilo se da će u ovoj utakmici stići kraj seriji nakon što je izgledalo da zbog ozljede Vardy mora van igre prije postignutoga pogotka. Ipak, nakon ukazane pomoći ne samo da se vratio nego je zabio i gol za prednost 3-1 vrijedan pobjede i trećeg mjesta u poretku najboljih engleskih klubova.

9. Leicester – Watford 2-1 (7. studenoga)

Momčad je pobjedom zadržala treće mjesto a do nje stigla uz Vardyjev gol iz jedanaesterca. I u ovoj je utakmici najboljem strijelcu engleskog prvenstva prijetio kraj serije nakon što se požalio na ozljedu prepona.

10. Newcastle – Leicester 0-3 (21. listopada)

Utakmica u kojoj je Vardy dostigao rekord Ruuda van Nistelrooya pogodivši u prvoj minuti sudačkog produžetka uvodnog poluvremena. Još bolje vijesti stigle su za momčad nakon utakmice budući da su Manchester City i Arsenal prepustili svoje pozicije sada vodećem Leicesteru.

“On je šampion koji sjajno radi na treninzima. Vodio sam Fiorentinu kada je Gabriel Batistuta zabio u jedanaest uzastopnih utakmica. Nadam se da ga Jamie može stići”, podsjetio je Ranieri.

11. Leicester – Manchester United 1-1 (28. studenoga)

I stigao je Batistutu i, važnije, prestigao Van Nistelrooya poslavši loptu iza leđa Davida de Gee.