Vidin Kijev osvojio je Kup, pa su navijači u ludom slavlju potrgali okvir gola

Hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Domagoj Vida odigrali su po svih 120 minuta

Nogometaši Dinama iz Kijeva po 11. su put osvojili Ukrajinski kup, oni su u finalu boljim izvođenjem 11-eraca svladali Šahtar iz Donecka sa 5-4. U 120 minuta igre nije bilo pogodaka. Junak pobjede bio je veteran na vratima Šovkovski koji je u sedmoj seriji raspucavanja obranio 11-erac Gladkiju.

Igrali i Vida i Srna

Šahtar je nakon prve tri serije imao prednost od 3-1 i za pobjedu mu je trebao još samo jedan gol u posljednje dvije serije, ali niti jedan od njegovih izvđača nije bio dovoljno priseban da donese 10. naslov pobjednika Kupa momčadi iz Donecka.

Hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Domagoj Vida odigrali su po svih 120 minuta za Šahtar, odnosno Dinamo, a Srna je bio i precizan izvođač prvoga 11-erca za Šahtar u raspucavanju.

Nakon velike pobjede navijači Kijeva napravili su invaziju na travnjak te su u ludom slavlju potrgali okvir gola.