Kineska vlada objavila je krajnje neobičan propagandni video o svojoj novoj Petoljetki, pogledajte ga ovdje

Viralne filmove za Partiju producira tajnoviti Fuxing Road Studio

FOTO: Screenshot

“Hej, jeste li čuli što se dogodilo u Kini?”, pita entuzijastična pripovjedačica s američkim naglaskom u jednom od neobičnijih propagandnih videa viđenih na internetu u zadnje vrijeme, “Shisanwu!”

Dvjesto čelnika Komunističke partije Kine tri je dana na nepoznatoj lokaciji dogovaralo strategiju 13. kineskog petogodišnjeg plana. Ako ne znate mandarinski, shisanwu je prva riječ koju ćete naučiti jer ju je nakon videa nemoguće zaboraviti. Znači “trinaest i pet”, skraćeni naziv za 13. Petoljetku.

Cijelo objašnjenje je otpjevano

Dok cijeli svijet kritizira kinesku Vladu zbog načina na koji je rješavala krizu burzi ovoga ljeta i lošeg tajminga devalvacije nacionalne valute, neobični videona jednostavan način, u stilu priloga u jutarnjim emisijama za djecu, Zapadnjacima objašnjava kako Komunistička partija donosi petoljetke.

Objavljen je na web stranici Komunističke partije, u svim kineskim državnim medijima i na Twitteru informativne agencije Xinhua. Misteriozni Fuxing Road Studio producira niz takvih videa na engleskom.

Ta produkcijska kuća nikad nigdje nije objavila da surađuje s državom ili da je ona financira niti navela imena svojih djelatnika. Ne komuniciraju izravno sa zapadnim medijima već angažiraju zapadne PR kompanije za promociju svakog videa. Sve produkcije promoviraju kinesku politiku.

Uoči posjete kineskog predsjednika Xi Jinpinga SAD-u, primjerice, objavljen je njihov video “Kad je Kina srela Karolinu” .

Video “Kako nastaju lideri” objašnjava kako se stvaraju i biraju kineski politički lideri. U videu se objašnjava kako se razvijala karijera kineskog predsjednika Xi Jinpinga i ulogu Politbiroa u najvećim kineskim političkim karijerama.

https://www.youtube.com/watch?v=fQ80lwz6uWg

Objašnjava koncept kineskog sna koji predstavlja Xi Jinping i često ga uspoređuje s američkim snom.

Nedavni državni posjet Xi Jinpinga Velikoj Britaniji bio je prvi državni posjet kineskog lidera to zemlji u zadnjih 10 godina. Tom prilikom objavljen je video “Britanija upoznaje Kinu” u kojemu se objašnjava da Britanci i Kinezi već imaju čvrste veze kroz obrazovanje, nogomet i biznis.

https://www.youtube.com/watch?v=jJMC_RP6XoQ

Video “Follow Xi Dada Boao” objavljen je uoči Boao Foruma za Aziju koji se prema modelu Svjetskog gospodarskog foruma u Davosu svake godine održava u pokrajini Hainan. Xi Dada je nadimak kojim Kinezi zovu predsjednika Xi Jinpinga.

https://www.youtube.com/watch?v=9-XNfJHrhow

Sličan video izišao je kad je Xi Jinping išao na summit zemalja BRICS-a u Rusiju u srpnju i na konferencje u Indoneziji i Pakistanu. Zbog nekog razloga u nekoliko se spotova pojavljuje nekadašnja zvijezda showa Britain’s Got Talent Susan Boyle.

Više o plenarnoj sjednici i 13. Petoljetki pročitajte OVDJE.