Bilićev West Ham nije iskoristio igrača više pa izgubio od Southamptona u gostima

U 54. minuti crveni karton, treći ove sezone, dobio je Wanyama

West Ham United's Croatian manager Slaven Bilic watches his players ahead of the English Premier League football match between Southampton and West Ham United at St Mary's Stadium in Southampton, southern England on February 6, 2016. / AFP / GLYN KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

West Ham Slavena Bilića izgubio je na gostovanju kod Southamptona s 1:0 te nije uspio barem na dan preskočiti Manchester United i izbiti na peto mjesto na tablici.

Momčad Ronalda Koemana, trenera siječnja u Premier ligi, s ovom se pobjedom približila West Hamu na samo dva boda pa će biti zanimljivo vidjeti tko će na kraju izboriti nastup u Europi.

Neiskorištena prednost

Southampton je poveo rano. U devetoj minuti Yoshida je dao gol nakon sjajne akcije domaćina u kaznenom prostoru. West Ham je prvi put zaprijetio u 17. minuti, ali je pokušaj Mosesa blokiran. Iako je Bilićeva momčad do kraja poluvremena bila bolja do gola nije došla.

U drugom poluvremenu pružila im se velika prilika da okrenu rezultat. U 54. minuti crveni karton, treći ove sezone, dobio je Wanyama nakon grubog prekršaja nad Payetom, no na kraju je nisu je iskoristili.

Šest minuta kasnije Southampton je zaprijetio preko Longa, a potom je West Ham uzvratio preko Emenikea i Valencije. S druge strane zaprijetio je Pelle, a veliku priliku u 88. minuti propustio je Charlie Austin. West Ham u sljedećem kolu gostuje kod Norwicha, a Southampton kod Swanseaja.