Liverpool-QPR 2-1: Lovrenova ekipa pobjedom gurnula Kranjčara bliže ispadanju

35. kolo Premierlige i novi poraz Rangersa

Liverpool's English midfielder Steven Gerrard (C) scores the winning goal during the English Premier League football match between Liverpool and Queens Park Rangers at the Anfield stadium in Liverpool, northwest England, on May 2, 2015.  AFP PHOTO / PAUL ELLIS

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or “live” services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Nogometaši Liverpoola izborili su tešku domaću pobjedu 2-1 protiv Queens Park Rangersa, u kojoj je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao cijelu utakmicu za Liverpool, dok Niko Kranjčar nije ulazio u igru za QPR.

Liverpool je u vodstvo doveo Coutinho u 19. minuti, a gosti su izjednačili u 73. minuti kad Lovren nije uspio blokirati udarac Fera. Konačnih 2-1 postavio je Steven Gerrard glavom u 87. minuti nakon ubačaja Coutinha, čime se kapetan Liverpoola iskupio za promašeni kazneni udarac osam minute prije.

Čudan prosvjed

Utakmicu je obilježio i neobičan navijački prosvjed protiv aktualnog Liverpoolovog menadžera Brendana Rodgersa. Naime, neposredno pred početak dvoboja preko Ainfielda je preletio zrakoplov koji je vukao transparent s natpisom “Rodgers Out, Rafa In” (Rodgers van, Rafa unutra). Navijači Liverpoola nisu zadovoljni ovosezonskim rezultatima svog kluba, za što su glavnog krivca pronašli u Rodgersu te zazivaju povratak Španjolca Rafe Beniteza, koji je trenutno na klupi Napolija, s kojim je Liverpool osvojio Ligu prvaka 2005. i FA kup 2006.

U ranije odigranom susretu nogometaši Leicestera uvjeljivo su svladali Newcastle 3-0 i napravili veliki korak prema ostanku u prvoj ligi. Taj se cilj, s druge strane, čini nedostižan za QPR koji je na predzadnjem mjestu tablice i sve je sigurniji sudionik druge lige sljedeće sezone.