Liverpool u završnici ispustio dva gola prednosti, Tottenham prestigao City

Utakmicu su obilježili i prosvjedi navijača zbog skupih ulaznica

Iako su vodili 2:0 nogometaši Liverpoola nisu uspjeli osigurati pobjedu nad Sunderlandom. U prilično dramatičnoj završici momčad Sama Allardycea uspjela je osvojiti bod. Osim rezultata, loša je vijest za Jürgena Kloppa, koji je utakmicu priopustio zbog problema sa slijepim crijevom, i što se u desetoj minuti ozljedio Dejan Lovren.

Prosvjed navijača

Liverpool je, inače do 82. minute imao vodstvo koje su mu donijeli Firmino i Lallana. No tada je smanjio Adam Johnson, a minutu prije kraja za izjednačenje je zabio Jermain Defoe.

Utakmicu su obilježili i prosvjedi navijača, koji su u 77. minuti napustili tribine. Razlog prosvjeda su skupe ulaznice.

Za razliku od Liverpoola, Tottenham je uspio pobijediti Watforda te je iskorisio poraz Manchester Cityja pa se probio na drugo mjesto ljestvice s 48 bodova, što znači da imaju pet manje od vodećeg Leicestera i bod više od trećeg Cityja.

U ostalim susretima Everotn je s 3:0 pobijedtio Stoke, dok je Aston Villa pobijeldila s 2:0 Norwich.