Ovom sjajnom asistencijom Rakitić je otvorio Barceloni put do pobjede protiv Athletica u Kupu kralja

Rakitić je u srijedu upisao 12. asistenciju za Barcelonu otkad je na klupi Enrique

Barcelona's Croatian midfielder Ivan Rakitic (L) celebrates with Barcelona's Brazilian forward Neymar da Silva Santos Junior after scoring during the UEFA Champions League Final football match between Juventus and FC Barcelona at the Olympic Stadium in Berlin on June 6, 2015.     AFP PHOTO / OLIVIER MORIN

I bez ozlijeđenog Lionela Messija i suspendiranog Luisa Suareza nogometaši Barcelone napravili su značajan korak prema plasmanu u polufinale Kupa kralja, natjecanja koje su lani osvojili.

U nedjelju je Barcelona deklasirala Athletic Bilbao pred svojim navijačima u prvenstvenoj utakmici (6-0), a tri dana kasnije je ipak pokazala malo više milosti prema suparniku. Na San Mamesu u Baskiji aktualni su europski prvaci u prvoj utakmici četvrtfinala slavili s 2-1 i stvorili si zalihu pred uzvrat na vlastitom stadionu iduće srijede.

Prvi asistent među veznjacima

Do vodstva su Katalonci došli u 18. minuti poslije sjajne asistencije hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića i pogotka Munira El Haddadija. Probio se Rakitić po desnoj strani i dugom loptom pronašao Munira kojem nije bilo teško s 12 metara matirati domaćeg golmana Iaga Herrerina. Naš je nogometaš najbolji asistent među Barceloninim veznjacima otkad je momčad preuzeo Luis Enrique, ovo mu je bilo 12. dodavanje za gol.

Samo šest minuta nakon vodećeg pogotka Barcelona je povećala prednost. Konfuziju u domaćoj obrani iskoristio je Neymar koji se pretvara u pravu noćnu moru za Athletic. Zabijao je Brazilac u posljednjih pet okršaj protiv baskijskog kluba, a ukupno je ove sezone postigao 21 pogodak u 29 nastupa u svim natjecanjima.

Na konačnih je 1-2 smanjio Aritz Aduriz u 89. minuti nakon pogreške Danija Alvesa u vlastitom kaznenom prostoru.

Spomenimo i da su drugoj utakmici večeri Celta i Atletico Madrid u Vigu odigrali neodlučeno 0-0.