Vodeći Leicester nije izdržao s igračem manje kod Arsenala. Welbeck donio pobjedu (2-1) u posljednjim sekundama

Leicester s igračem manje igrao do 54. minute i vodstva 1-0

U prvom nedjeljnom derbiju engleske Premier lige Arsenal i Leicester City su u Londonu odigrali 2-1. Gosti tako nisu zadržali pet bodova prednosti ispred domaćina nakon 26. kola i ona sada iznosi dva boda.

Leicester je u vodstvo došao u 45. minuti pogotkom iz jedanaesterca ( Jamie Vardy). Domaćini su se žalili da je u akciji koja je prethodila Wes Morgan napravio prekršaj nad Arsenalovim veznjakom Mesutom Özilom ispred kaznenog prostora gostiju. Danny Simpson je u 54. minuti zaradio drugi žuti karton i Leicester je nastavio s igračem manje.

Walcott izjednačio u 71. minuti

Trener Arsenala Arsene Wenger u 61. minuti pojačava napad uvevevši Walcotta, a on deset minuta kasnije donosi izjednačenje domaćoj momčadi. Nakon toga Arsenal nastavlja s napadima, činilo se kako će igrači Leicestera izdržati do kraja utakmice, ali Danny Welbeck (koji je ušao u 83. minuti) u petoj minuti sudačke nadoknade postiže pogodak za pobjedu domaćina.