Dinamo-Skenderbeu 4-1: Modri deklasirali Albance i ušli u Ligu prvaka

Dinamo je plasmanom u LP osigurao i najmanje 14 milijuna eura

25.08.2015., stadion Maksimir, Zagreb - Uzvratna utakmica doigravanja za Ligu prvaka, GNK Dinamo - KF Skenderbeu. Jeremy Taravel, Soudani. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u Ligu prvaka nakon što su u uzvratnom susretu zadnjeg kola kvalifikacija na stadionu Maksimir pred 13.000 gledatelja pobijedili albanski Skenderbeu 4-1 i tako potvrdili pobjedu 2-1 iz prve utakmice.

Dinamovci slave Ligu prvaka

Dinamo je poveo golom El Arabi Soudanija u devetoj minuti, no već u idućoj minuti gosti su izjednačili, a strijelac je bio Esquerdinha. U 15. minuti ‘Modri’ su stigli do novog vodstva, ovoga puta pogodak je postigao Armin Hodžić. U 48. minuti hrvatski prvak je ostao s igračem manje nakon što je isključen Goncalo, no sedam minuta kasnije Jeremy Taravel je nakon ubačaja iz kornera povisio na 3-1. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Soudani svojim drugim pogotkom u 80. minuti.

Dinamo traži Ligu prvaka

Dinamo je tako peti put izborio plasman u elitno natjecanje ‘Starog kontinenta’, te devetu godinu uzastopce osigurao je plasman u Europi najmanje do Božića. ‘Modri’ su natjecanje po skupinama Lige prvaka dohvatili i 2012/13., 2011/12., 1999/2000., i 1998/99. no niti jednom nisu prošli dalje. Tri puta su bili posljednji, a jednom drugi, ali te 1998/1999. to nije bilo dovoljno za prolaz.

Dinamo je plasmanom u LP osigurao i najmanje 14 milijuna eura. Za uspješan prolaz kroz kvalifikacije zaradio je dva milijuna eura, a sam ulazak u Ligu prvaka donosi dodatnih 12 milijuna eura i to bez obzira na ishod natjecanja u skupini.

‘Modri’ će imena suparnika u skupini doznati u petak kada je u Monacu ždrijeb Lige prvaka.

Dinamo's forward El Arabi Hilal Soudani celebrates after scoring a goal during the UEFA Champions League playoff football match between GNK Dinamo Zagreb and KF Skenderbeu at Maksimir stadium in Zagreb, Croatia on August 25,2015. AFP PHOTO / STRINGER
El Arabi Hilal Soudani zabio je dva gola AFP

Dinamo-Skenderbeu 4-1

Početni sastavi

Dinamo: Eduardo, Pinto, Pivarić, Sigali, Taravel, Goncalo, Machado, Pjaca, Ćorić, Soudani, Hodžić

Skenderbeu: Shehi, Arapi, Jashanica, Progni, Skhembi, Berisha, Latifi, Esquerdinha, Vangjeli, Radaš, Lilaj

Tijek utakmice

90.+3. Završena je utakmica, Dinamo je u Ligi prvaka

88. minuta Skenderbeu je sada izveo korner, bilo je opasno, ali se rezultat ne mojenja

80. minuta GOL Dinamo vodi 4-1. Soudani je potvrdio prolazak Modrih u Ligu prvaka

77. minuta Dinamo je još jednom odigrao akciju koja je mogla biti opasna, ali nije završena konkretnim udarcem

71. minuta Sad je par minuta trajao Dinanmov napad, na kraju je pucao Pjaca, ali nije bio uspješan

64. minuta Dinamo se povukao i orijentirao na obranu, dok Skenderbeu pokušava stići do gola

61. minuta Skenderbeu je sada napravio pritisak, ali nije konkretnije zaprijetio

55. minuta GOL Dinamo je povećao vodstvo, a gol je nakon kornera postigao Taravel. Dinamo u ovom susretu vodi 3-1, a ukupno 5-2

53. minuta Odlična prilika za goste. Progni je pucao iz odlične pozicije, ali njegov udarac je bio jako loš

52. minuta Mamić zbog isklčjučenja radi zamjenu. Iz igre izlazi Hodžić, a ulazi Antolić

48. minuta CRVENI KARTON Goncalo je dobio drugi žuti karton nakon neopreznog prekršaja. Dinamo je ostao s desetoricom

46. minuta Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena niti u jednoj momčadi, a nogometaše je na početku drugog poluvremena dočekala snažna kiša

Pogledajte neke kadrove iz prvog poluvremena u našoj galeriji

45. minuta Završeno je prvo poluvrijeme. Nakon vatrenog otvaranja utakmice Dinamo vodi 2-1 i ima rezultat koji ga uvjerljivo vodi u Ligu prvaka

45. minuta Soudani sada prijeti, ali Shehi brani. Može li Dinamo prije odmora do novog gola?

40. minuta U ovom trenutku ukupan rezultat dvije utakmice je 4-2 za Dinamo koji sigurno korača prema Ligi prvaka

38. minuta Nakon dužeg razdoblja bez zanimljivosti na Maksimiru, Skenderbeu je pokušao izjednačiti udarcem iz daljince, ali Lilan nije precizan

32. minuta Igra se malo smirila i u nekoliko zadnjih minuta nije bilo velikih zanimljivosti na Maksimiru

27. minuta Sudac je sada pokazao žuti karton Pivariću koji je pao u kaznenom prostoru nakon duela s protivničkim golmanom. U najmanju ruku to je bila dvojbena odluka…

22. minuta Skhembi puca iz slobodnog udarca iz dobre pozicije, ali njegov udarac odlazi visoko iznad gola

20. minuta Dinamo je bio blizu novog gola, ali Sigalijev pokušaj nakon kornera je obranjen

18. minuta Opasan pokušaj Skenderbeua. Radas opasno puca iz slobodnog udarca, a njegov udarac odsjeda na vratnici

16. minuta GOL Hodžić je vratio dinamo u vodstvo lijepim volejem

10. minuta GOL Skenderbeu je izjednačio. Esquerdinha je poentirao nakon velike nespretnosti u obrani Modrih

9. minuta GOL Dinamo vodi, Soudani je postigao pogodak za miran put Dinama u Ligu prvaka

7. minuta Dinamo radi pritisak u početnoj fazi utakmice, ali ne uspijeva stvoriti priliku

2. minuta Prvi pokušaj Dinama. Pjaca puca, ali njegov je udarac blokiran

1. minuta Počela je utakmica

20.42 Momčadi su izašle na travnjak i uskoro će početi utakmica

20.39 Još je malo više od pet minuta do početka susreta nakon kojeg će se znati je li Dinamo sudionik Lige prvaka. Spomenimo i da se osim ove utakmice u istom tereminu igra ogled Celtica i Malmoa, Maccabija i Basela, Šahtara i Rapida te Monaca i Valencije

20.31 Iznenađenje predstavlja što u momčadi Modrih nema Roga, a umjesto njega od prve minute igra Ćorić. Također, u napadu zagrebačkog tima je Armin Hodžić koji se nalazi u jako dobroj formi

20.26 Na Maksimiru se skupilo preko deset tisuća gledatelja.

20.16 Do početka susreta dijeli nas nešto manje od pola sata.

Objavljeni su sastavi momčadi. Za dinamo će igrati Eduardo, Pinto, Pivarić, Sigali, Taravel, Goncalo, Machado, Pjaca, Ćorić, Soudani i Hodžić. Za Skenderbeu će nastupiti Shehi, Arapi, Jashanica, Progni, Skhembi, Berisha, Latifi, Esquerdinha, Vangjeli, Radaš i Lilaj.

Momčad zagrebačkog Dinama u utorak u 20 sati i 45 minuta na Maksimiru očekuje najvažnija utakmica sezone, uzvratni susret doigravanja Lige prvaka protiv albanskog prvaka Skenderbeua, u kojoj moraju potvrditi pobjedu od 2-1 iz prvog dvoboja prije tjedan dana.

U Dinamu vjeruju u Ligu prvaka

Nakon tog rezultata Dinamo je na korak do Lige prvaka, a status velikog favorita u utorak mora i potvrditi. “Vjerujemo da ćemo pokazati da smo bolja momčad, dobiti i proći u skupine Lige prvaka. Svjesni smo kvaliteta i dobrih strana Skenderbeua, a na nama je to spriječiti kako ne bismo imali problema. Plasman u Ligu prvaka veliki je uspjeh”, rekao je u najavi susreta trener Modrih Zoran Mamić.

Zatim je strateg Modrih najavio taktiku svog tima: “Nećemo srljati pod svaku cijenu jer znamo da oni moraju napasti i zabiti dva gola da bi prošli. Ipak, mi smo Dinamo, igrat ćemo napadački i na pobjedu”.

Dojmove je iznio i igrač Dinama Marko Pjaca. “Nadam se punom stadionu i našoj pobjedi. Mnogo me ljudi pita za kartu, svi imaju neko pitanje o tekmi i vjerujem da će stadion biti lijepo popunjen”, rekao je.

U Skenderbeuu smatraju da imaju izgleda

Svoja razmišljanja su iznijeli i kapetan Skenderbeua Bledi Shkembi i njen trener Mirel Josa i istaknuli da se nadaju čudu nakon što su ih u prvom susretu Modri porazili 2-1 na njihovom terenu.

“Trener Dinama je izjavio kako su šanse 50-50. I ja bih tako govorio da sam na njegovom mjestu. Dinamo nas je pobijedio u gostima, ali mislim da i mi ovdje imamo svoje šanse”, prenosi 24sata izjavu trenera Skendrebeua.

Albanci obožavaju Hrvate

Kapetan albanske momčadi Skhembi istaknuo je da zna pobjeđivati na Maksimiru: “Mi Albanci imamo nevjerojatan respekt prema hrvatskom nogometu. Obožavamo Hrvate. Hrvati i Albanci oduvijek se vole. Bit će nam teško ovdje na Maksimiru, ali s Rijekom sam ovdje jednom dobio Dinamo 3-1, tako da mi ne bi bilo prvi put da dobijem Dinamo u Maksimiru”.

Zatim je istaknuo koje pojedince u zagrebačkoj momčadi najviše cijeni. “Ja sam osobno zapamtio Pjacu i Ćorića, to su čudesni igrači. Ćorić ima 18, a igra kao da ima 38 godina. Veliki je talent”, završio je Skhembi.